RTV Prievidza

Vyzvali k aktivite rodičov

Vyzvali k aktivite rodičov

Vo štvrtok 4.februára bolo v prievidzskom Artpointe zhromaždenie prievidzských učiteľov a žiakov. Iniciátorom bola Aliancia stredoskolákov Študent. Počas dvoj hodinovej diskusie vystúpili učitelia prievidzķých škôl zapojených do štrajku, ich študenti ale aj rodičia s prípevkami, ktoré otvárali dialóg na tému súčastného stavu školstva, nedocenenia pedagógov nielen z finančného ale aj morálneho hľadiska. Učitelia apelovali na rodičov, aby začali využívať svoje právo na kvalitné vzelávanie svojich detí. Podľa učiteľov sa tejto téme sa dlhodobo nevenuje dostatočná pozornosť a zodpovednosť za teno stav nesie niekoľko po sebe idúcich vlád naprieč politickým spektrom.

Bojnice žalobu prehrali

Bojnice žalobu prehrali

Trasovanie časti II. etapy obchvatu cesty I/64 Prievidza by malo zostať v navrhovanej podobe. Námietky mesta Bojnice k pôvodnému návrhu výstavby tejto etapy vypočuté neboli.

Živá reťaz

Živá reťaz

Štrajk učiteľov pokračoval aj prvý februárový týždeň. Zatvorené alebo s obmedzeným vyučovaním zostali i niektoré školy v prievidzskom regióne. Štrajkujúci učitelia organizovali rôzne akcie, ktorých cieľom bolo poukázať na súčasnú situáciu v školstve a postavenie učiteľa v spoločnosti.

Budeme mať kompostáreň?

Budeme mať kompostáreň?

Začiatkom tohto roka nadobudol platnosť zákon o odpadoch, podľa ktorého má každá samospráva zabezpečiť zhodnotenie biologicky rozložiteľného odpadu. Mesto Handlová zatiaľ žiadnu kompostáreň nemá. Riešenie tohto dlhu obyvateľom má však v pláne.

Mládežnícky šport dostane viac

Mládežnícky šport dostane viac

90 000 eur pôjde tento rok z rozpočtu mesta Prievidza na činnosť sedemnástich športových klubov pracujúcich s mládežou. Ich prerozdelenie doporučila primátorke mesta Komisia športu, mládeže a voľnočasových aktivít. Oproti minulému roku je rozpočet navýšený o 10 000 eur. Dotácie môžu kluby využiť na dopravu, materiálne zabezpečenie, prevádzkové náklady, prenájmy telocviční, štartovné či nákup cien do súťaží.  Systém prerozdelenia financií bol podobný ako posledné roky, jeho základnými piliermi bol počet mladých členov klubu z Prievidze a predpokladané náklady na dopravu na súťaže. Informoval o tom predseda komisie športu Branislav Bucák.

Do marca môžete

Do marca môžete

Ak máte záhradku a v nej stromy, ktoré potrebujete vyrúbať, teraz je ten najvhodnejší čas. Ale pozor, aj keď sú dreviny na vašom pozemku a ste ich vlastníkom, podľa zákona musíte podať na príslušný úrad žiadosť a zaplatiť správny poplatok.

Posol dobrých správ

Posol dobrých správ

Začiatkom týždňa navštívil župan Trenčianskeho samosprávneho kraja niekoľko zariadení sociálnych služieb  vo svojej pôsobnosti, ale aj mimo nej.  Do prievidzkého Domina priniesol pár dobrých správ.

Zachraňujú nielen ľudí

Zachraňujú nielen ľudí

Za minulý rok majú hasiči prievidzského okresu na konte 549 výjazdov. Je to asi tretina všetkých zásahov v rámci Trenčianskeho kraja. Vyplýva to zo štatistiky Okresného riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru v Prievidzi, o ktorej informovalo vedenie na tlačovej konferencii v utorok 2. februára.

Ples galérky

Ples galérky

Predstavte si, že idete na ples a nemusíte zháňať novú róbu, topánky, či oblek. Stačí, keď sa troška pohrabete v garderóbe svojich rodičov, či starých rodičov. To je celkom lákavá a zároveň úsporná predstava, čo poviete?

Žiadajú odvolanie viceprimátora

Žiadajú odvolanie viceprimátora

V prvý februárový deň odštartoval petičný výbor petíciu za odvolanie Ľuboša Maxinu z pozície viceprimátora Prievidze.

 • Vyzvali k aktivite rodičov

  Vyzvali k aktivite rodičov

  piatok, 05. február 2016, 09:45
 • Bojnice žalobu prehrali

  Bojnice žalobu prehrali

  piatok, 05. február 2016, 08:38
 • Živá reťaz

  Živá reťaz

  piatok, 05. február 2016, 07:31
 • Budeme mať kompostáreň?

  Budeme mať kompostáreň?

  štvrtok, 04. február 2016, 11:16
 • Mládežnícky šport dostane viac

  Mládežnícky šport dostane viac

  štvrtok, 04. február 2016, 09:05
 • Do marca môžete

  Do marca môžete

  štvrtok, 04. február 2016, 08:59
 • Posol dobrých správ

  Posol dobrých správ

  streda, 03. február 2016, 13:40
 • Zachraňujú nielen ľudí

  Zachraňujú nielen ľudí

  streda, 03. február 2016, 13:35
 • Ples galérky

  Ples galérky

  utorok, 02. február 2016, 13:43
 • Žiadajú odvolanie viceprimátora

  Žiadajú odvolanie viceprimátora

  utorok, 02. február 2016, 12:15

Čo s deťmi cez prázdniny?

Blížia sa letné prázdniny. Dva mesiace voľna vyčaria úsmev na tvári školákov, no pracujúci rodičia riešia dilemu, čo s deťmi počas prázdnin. Ako budú otvorené materské škôlky v Handlovej a kde môžete prihlásiť svoje deti na letný denný tábor sa dozviete z nasledujúcej reportáže.

volby 2016

Dnes je 8. február a meniny oslavuje Zoja


RTV Prievidza na Facebooku

RTV Prievidza na Facebooku

RTV Prievidza YouTube kanál

RTV Prievidza YouTube kanál

 infotext

Lotos Pluswww.handlova.skwww.prievidza.skhttp://www.bojnice.sk/http://www.lehotapodvtacnikom.sk/www.hbp.skwww.integruj.sk digi2