RTV Prievidza

Naordinujte si PAUZU

Naordinujte si PAUZU

Aj vy už meliete z posledného a termín dovolenky ako by kráčal smerom od vás?Tak si doprajte nejakú maškrtku – napríklad poriadnu letnú dávku klasiky a jazzu z kuchynefestivalu Letná pauza.

Už rastú!

Už rastú!

Dobrá správa pre hubárov. Aj takéto dubáky alebo odborne hríby dubové už rastú. Dokonca možno aj tam, kde by ste ich nečakali. Tieto nám priniesla ukázať pani Mária Hodžová z Prievidze. Našla ich jej   dcéra  tiež Mária, ale Kováčová. A ak si myslíte, že bola na hubách v lese, tak sa mýlite. Našla ich pri chodníku , keď išla v stredu  domov z práce z Bane Cigeľ. Ten najväčší meria 15 cm, ten menší 13 cm. A pani Hodžová sa už tešila ako z nich navarí melencovú polievku so slaninkou a petržlenom. Tak, ak ste nevedeli, kam ísť cez...

Dokončia opravu chodníkov

Dokončia opravu chodníkov

Súčasťou handlovskej Centrálnej mestskej zóny sú aj chodníky.  Nie všetky sa však dostali do projektu rekonštrukcie. Ich opravu mesto dokončí  na vlastné náklady.

Opravia schody

Opravia schody

Schody na Morovnianskom sídlisku v Handlovej, vedúce od štrkového parkoviska k základnej škole, majú už najlepšie roky za sebou. Samospráva chce využiť blížiace sa prázdniny a opraviť ich.

Ocenili aj kolektív

Ocenili aj kolektív

V stredu 22. júna ocenili v obradnej miestnosti Mestského úradu v Handlovej najlepších žiakov základných škôl a osemročného gymnázia. Pri výbere žiakov boli zohľadnené vynikajúce výsledky vo výchovno- vzdelávacom procese, v rôznych oblastiach záujmovej činnosti, za výrazné úspechy v riešení predmetových olympiád, za reprezentáciu školy a mesta. Ocenenie dostalo 20 jednotlivcov a tento rok výnimočne aj trojčlenné družstvo gymnastiek zo Základnej školy Školská, ktoré boli bronzové na školských majstrovstvách Slovenska v gymnastickom štvorboji.

Termín odovzdania predĺžia

Termín odovzdania predĺžia

Na úseku R2 Ruskovce – Pravotice, tzv. obchvat Bánoviec nad Bebravou,  sú práce zrealizované na 95 %. V súčasnosti prebiehajú dokončovacie práce na všetkých objektoch. Ostáva už len dokončiť práce na trvalom dopravnom značení. Zhotoviteľ úseku R2 Ruskovce - Pravotice požiadal o predĺženie zmluvného termínu. Dôvodom je nové riešenie napojenia R2 na cestu prvej triedy I/9. Úsek rýchlostnej cesty bude pre motoristov sprístupnený v priebehu septembra. Informovala o tom hovorkyňa Národnej diaľničnej spoločnosti Michaela Michalová.

Modely s príbehom

Modely s príbehom

Viete, o čom je dnešné moderné modelárstvo? Už dávno nestačí postaviť vernú kópiu tanku, či lietadla. Stroj musí rozprávať príbeh, ktorý prežil. Ako? To sa dozviete z nasledujúcej reportáže.

Handlová má Supertriedu

Handlová má Supertriedu

Každé dieťa má na niečo predpoklady a má právo na šancu to dokázať. Treba mu len dať priestor. Niekomu to ide hneď a niekto len potrebuje viac času.  V Základnej škole Školská v Handlovej je trieda, v ktorej sú všetky deti super. A to hlavne preto, že jeden potiahne toho druhého.

Výmena dlažby na námestí

Výmena dlažby na námestí

Mestská spoločnosť Správa majetku mesta Prievidza začala tretí júnový víkend lokálne opravy dlažby Námestia slobody. Radnica týmto krokom reaguje na podnety a sťažnosti obyvateľov mesta. Počas stavebných prác by mali byť chodci ohľaduplní a pripraviť sa na možné obmedzenia.

V Čavoji opravia organ

V Čavoji opravia organ

Dedinka úzka, ako keby ste len rozkrojili horu. Domy postavené v strmých kopcoch, úzke uličky. Jedna z nich vedie k dominante Čavoja, kostolu sv. Doroty. Na svojom kopci stojí už 405 rokov.

 • Naordinujte si PAUZU

  Naordinujte si PAUZU

  piatok, 24. jún 2016, 08:11
 • Už rastú!

  Už rastú!

  štvrtok, 23. jún 2016, 09:39
 • Dokončia opravu chodníkov

  Dokončia opravu chodníkov

  štvrtok, 23. jún 2016, 09:37
 • Opravia schody

  Opravia schody

  štvrtok, 23. jún 2016, 09:35
 • Ocenili aj kolektív

  Ocenili aj kolektív

  štvrtok, 23. jún 2016, 09:31
 • Termín odovzdania predĺžia

  Termín odovzdania predĺžia

  streda, 22. jún 2016, 12:01
 • Modely s príbehom

  Modely s príbehom

  streda, 22. jún 2016, 11:35
 • Handlová má Supertriedu

  Handlová má Supertriedu

  streda, 22. jún 2016, 11:07
 • Výmena dlažby na námestí

  Výmena dlažby na námestí

  streda, 22. jún 2016, 09:27
 • V Čavoji opravia organ

  V Čavoji opravia organ

  utorok, 21. jún 2016, 10:43

Čo s deťmi cez prázdniny?

Blížia sa letné prázdniny. Dva mesiace voľna vyčaria úsmev na tvári školákov, no pracujúci rodičia riešia dilemu, čo s deťmi počas prázdnin. Ako budú otvorené materské škôlky v Handlovej a kde môžete prihlásiť svoje deti na letný denný tábor sa dozviete z nasledujúcej reportáže.

Lotos Pluswww.handlova.skwww.prievidza.skhttp://www.bojnice.sk/http://www.lehotapodvtacnikom.sk/www.hbp.skwww.integruj.sk digi2