RTV Prievidza

V Nitre plávajú pstruhy

V Nitre plávajú pstruhy

Stovka pstruhov dúhových našla svoj domov v rieke Nitra. Prvý júlový deň ich sem nasadili prievidzskí rybári. Zhruba kilové pstruhy oživia a zatraktívnia najväčší vodný tok pretekajúci okresným mestom.

Rozdávali zlaté vedrá

Rozdávali zlaté vedrá

Ocenenie Zlaté vedro Milana Capáka za najlepšie riešenie podnetov na portáli Odkazprestarostu.sk v roku 2014 v uplynulých dňoch získala v kategórii veľkých samospráv Trnava. Nasledovala bratislavská mestská časť Ružinov a tretie miesto obsadila Prievidza. V komunikácii s občanmi na tomto portáli skončila Prievidza na druhom mieste po Ružinove. Prievidzká radnica sa do projektu zapojila v októbri 2012. Do dnešného dňa mesto, ako i mestské organizácie a spoločnosti vyriešili viac ako 530 podnetov, ktoré sa týkali problémov na komunikáciách, dopravného značenia, mestského mobiliáru, budov, verejných služieb, zelene, životného prostredia či parkovania. Symbolické Zlaté vedro dostali samosprávy tento rok už po tretíkrát....

Deň Medzihoria

Deň Medzihoria

Obce Horná Ves, Oslany, Radobica, Veľké Uherce a Veľké Pole združené v občianskom združení Medzihorie zorganizovali poslednú júnovú sobotu už jubilejný 10. ročník podujatia Deň Medzihoria. Na svoje si prišli turisti, cyklisti aj fanúšikovia futbalu a milovníci folklóru. Gulášmajstri súťažili vo varení guláša. Ten najlepší navarilo družstvo z Oslian. Všetci bývalí i súčasní starostovia členských obcí a zakladatelia občianskeho združenia dostali pamätné plakety. Stretávanie obyvateľov a ich snahu o rozvoj mikroregiónu podproruje aj vedenie TSK. Jaroslav Baška tentoraz odovzdal organizátorom symbolický šek vo výške 700 €.

Folklórny festival oslávil tridsiatku

Folklórny festival oslávil tridsiatku

V prievidzskom lesoparku sa posledný júnový víkend oslavovala tridsiatka. Presne toľko rokov sú na kultúrnej scéne Hornonitrianske folklórne slávnosti.

Spomienka na ekologickú haváriu

Spomienka na ekologickú haváriu

V roku 1965 pripadla vtedajšiemu  kronikárovi Zemianskych Kostolian smutná úloha. Musel zapísať najväčšiu katastrofu v  histórii obce. 21. mája sa uvoľnila hrádza skládky popolčeka z neďalekej elektrárne. Čiernošedá láva  zobrala so sebou všetko, čo jej stálo v ceste.

Začali novú tradíciu

Začali novú tradíciu

Keď sa v januári 2014 nasťahovali do handlovského Senior centra prví klienti, možno ani  netušili, že tu získajú novú rodinu. A presne to bolo cieľom. Aby sa tu cítili ako doma, mali by byť aj ľudia, ktorí sa o nich starajú,  ako ich rodina.

Námestie ožilo športom

Námestie ožilo športom

Posledný júnový štvrtok bol v Prievidzi Deň športu  a Námestie slobody bolo plné malých i veľkých, súčasných a možno i budúcich športovcov.  Podujatie po druhýkrát zorganizovalo Centrum voľného času Spektrum spolu s ďalšími organizáciami. Táto akcia nadviazala na úspešný minulý prvý ročník, ktorý vznikol na podnet Fóra detí a mládeže.

V Handlovej výborný streetball

V Handlovej výborný streetball

Pod záštitou handlovského organizátora People Restaurant & Cocktail Baru, Slovenskej basketbalovej asociácie a Slovenskej streetballovej asociácie sa sťahovala Basket Tour 2015 do Handlovej. Už piaty ročník People Streetball Cupu , patriaceho do série 3x3 Basket Tour 2015, opäť urobil kvalitatívny skok.

Najrýchlejšie hasičky sú Žabky

Najrýchlejšie hasičky sú Žabky

V Lehote pod Vtáčnikom malo hasičstvo vždy veľmi dobrú úroveň.  Pred dvadsiatimi rokmi  však predsa len začalo trocha pokryvkávať, hlavne, čo sa týka organizácie a techniky. Vtedy si obec povedala, že treba hasičstvo postaviť na vyššiu úroveň.

Futbal Fest Ráztočno 2015

Futbal Fest Ráztočno 2015

V Ráztočne sa zišli na tradičnom turnaji štyri tímy – domáci FK Hajskala Ráztočno, tím Gewisu , tím All Stars a z nemeckého Wörleschwangu pricestovali dlhoroční partneri, aby sa po dvoch rokoch opäť stretli, tentoraz v Ráztočne. A slávnostnú atmosféru doplnili aj ďalšie mená, ktoré sa v súpiskách objavili. Niekoľko sto divákov videlo v All Stars tíme bratrancov Škrteľovcov – Martina a Romana a mnoho ich spoluhráčov z minulosti.

 • V Nitre plávajú pstruhy

  V Nitre plávajú pstruhy

  štvrtok, 02. júl 2015, 07:48
 • Rozdávali zlaté vedrá

  Rozdávali zlaté vedrá

  streda, 01. júl 2015, 11:42
 • Deň Medzihoria

  Deň Medzihoria

  streda, 01. júl 2015, 09:34
 • Folklórny festival oslávil tridsiatku

  Folklórny festival oslávil tridsiatku

  streda, 01. júl 2015, 09:18
 • Spomienka na ekologickú haváriu

  Spomienka na ekologickú haváriu

  streda, 01. júl 2015, 09:15
 • Začali novú tradíciu

  Začali novú tradíciu

  streda, 01. júl 2015, 08:09
 • Námestie ožilo športom

  Námestie ožilo športom

  utorok, 30. jún 2015, 10:33
 • V Handlovej výborný streetball

  V Handlovej výborný streetball

  utorok, 30. jún 2015, 10:18
 • Najrýchlejšie hasičky sú Žabky

  Najrýchlejšie hasičky sú Žabky

  utorok, 30. jún 2015, 09:31
 • Futbal Fest Ráztočno 2015

  Futbal Fest Ráztočno 2015

  utorok, 30. jún 2015, 09:26

Čo s deťmi cez prázdniny?

Blížia sa letné prázdniny. Dva mesiace voľna vyčaria úsmev na tvári školákov, no pracujúci rodičia riešia dilemu, čo s deťmi počas prázdnin. Ako budú otvorené materské škôlky v Handlovej a kde môžete prihlásiť svoje deti na letný denný tábor sa dozviete z nasledujúcej reportáže.

Lotos Pluswww.handlova.skwww.prievidza.skhttp://www.bojnice.sk/http://www.lehotapodvtacnikom.sk/www.hbp.skwww.integruj.sk digi2