RTV Prievidza
Regionálna televízia Prievidza

Aktualizácia komunitného plánu

Aktualizácia komunitného plánu

Ak sa chcú občianske združenia a záujmové organizácie, ktoré sa venujú sociálnej činnosti, uchádzať o financie od štátu, musia  byť v aktuálnom zozname mesta, v ktorom pôsobia. Vyplýva to z novelizácie zákona o sociálnych službách, ktorá vstúpila do platnosti začiatkom tohto roka.

Doplkový prieskum vrtu

Doplkový prieskum vrtu

V týchto dňoch sa  robí v Handlovej doplnkový hydrogeologický výskum geotermálneho vrtu Jozef. Výsledky budú dôležitou súčasťou záverečnej správy Ministerstva životného prostredia Slovenskej republiky.

Jožko Juríček má 90

Jožko Juríček má 90

Na čele mesta stál 25 rokov. Bol pri tom, keď sa staval hotel Baník, železničná stanica, plaváreň, handlovské sídliská... s Jozefom Krčom vytvorili vychýrený handlovský park. 13.apríla bývalý predseda Mestského národného výboru v Handlovej Jozef Juríček oslávil 90-te narodeniny.

Kedy bude stavebné povolenie na kúpalisko?

Kedy bude stavebné povolenie na kúpalisko?

Od podpísania zmluvy na rekonštrukciu krytej plavárne a letného kúpaliska uplynuli už takmer štyri mesiace. Podľa vyjadrenia investora z 22.marca tohto roku, mali v apríli začať búracie práce na vonkajších objektoch. Nezačali a ani nemohli. Mesto Handlová, ako vlastník objektu, 9.apríla podal na Stavebnom úrade žiadosť o vydanie stavebného povolenia. Ústne pojednávanie s miestnym šetrením bude 4.mája o desiatej hodine na Mestskom úrade v Handlovej. Prečo sa stavebné konanie opakuje a ako stretnutie dopadlo, vás budeme informovať.

Namaľovali čiary

Namaľovali čiary

Parkovisko za handlovským domom kultúry opravilo mesto v októbri minulého roka. Počas uplynulého víkendu pribudlo na ňom aj vodorovné dopravné značenie, ktoré muselo počkať, kým vyzrie novopoložený asfalt. Domáci aj návštevníci mesta tu môžu bez časového obmedzenia parkovať na 30-tich parkovacích miestach. Značenie sa v týchto dňoch bude robiť aj na novom asftalte zo zadnej strany budovy kultúrneho domu a tiež na opravenom parkovisku pri cintoríne. Handlová investovala do do skvalitnenia parkovania približne 100 tisí eur.

Americký veľvyslanec diskutoval s gymnazistami

Americký veľvyslanec diskutoval s gymnazistami

V stredu 18. apríla navštívil americký veľvyslanec na Slovensku Adam Sterling  Gymnázium Vavrinca Benedikta Nedožerského v Prievidzi a diskutoval so študentmi. V rámci pracovného výjazdu na hornom Ponitrí si túto školu vybral ako jedinú.

Perspektívy rozvoja cestovného ruchu

Perspektívy rozvoja cestovného ruchu

Mesto  Prievidza  s spolupráci  s  Oblastnou  organizáciou cestovného  ruchu  Región horná Nitra – Bojnice zorganizovali  medzinárodnú konferenciu   Prievidza  na  križovatke  histórie  a súčasných  trendov  cestovného  ruchu. Konala sa  vo  štvrtok  19.  apríla pod záštitou  podpredsedu Európskej komisie  Maroša Šefčoviča  v prievidzskom dome kultúry.

VK Prievidza Majstrom Slovenska

VK Prievidza Majstrom Slovenska

Sen sa stal skutočnosťou. Po zisku Slovenského pohára, získali volejbalisti VK Prievidza aj titul Majstra Slovenska.

Čistia jazierko v parku

Čistia jazierko v parku

Prievidzská samospráva sa pustila do čistenia jazierka v mestskom parku, ktoré je zanesené sedimentmi z rieky Nitry. Vyčistením a prehĺbením  dna sa zvýši vodný stĺpec vody a zlepšia sa podmienky pre živočíchy obývajúce tento biotop. Náklady na vyčistenie sú 21 000 eur. Práce budú ukončené najneskôr do polovice mája tohto roka. V prípade priaznivých poveternostných podmienok aj skôr. Potom bude jazierko opätovne napustené a  nasadené budú druhy rýb, ktoré obľubujú stojaté vody. Informoval o tom vedúci referátu pre projekty a investície mestského úradu Ivan Benca a dodal, že v septembri by mal byť otvorený nový krúžok Mladý rybár, pričom jazierko bude slúžiť ako detský revír, kde si budú môcť...

Pokračujú v tradícii

Pokračujú v tradícii

Uplynulú sobotu ráno sa pri bojnickom mestskom úrade stretli dospelí aj deti, aby pokračovali v každoročnej tradícii environmentálnych prechádzok.

 • Aktualizácia komunitného plánu

  Aktualizácia komunitného plánu

  piatok, 20. apríl 2018, 11:59
 • Doplkový prieskum vrtu

  Doplkový prieskum vrtu

  piatok, 20. apríl 2018, 11:58
 • Jožko Juríček má 90

  Jožko Juríček má 90

  piatok, 20. apríl 2018, 11:57
 • Kedy bude stavebné povolenie na kúpalisko?

  Kedy bude stavebné povolenie na kúpalisko?

  piatok, 20. apríl 2018, 09:49
 • Namaľovali čiary

  Namaľovali čiary

  piatok, 20. apríl 2018, 09:49
 • Americký veľvyslanec diskutoval s gymnazistami

  Americký veľvyslanec diskutoval s gymnazistami

  piatok, 20. apríl 2018, 08:41
 • Perspektívy rozvoja cestovného ruchu

  Perspektívy rozvoja cestovného ruchu

  piatok, 20. apríl 2018, 08:40
 • VK Prievidza Majstrom Slovenska

  VK Prievidza Majstrom Slovenska

  štvrtok, 19. apríl 2018, 13:32
 • Čistia jazierko v parku

  Čistia jazierko v parku

  štvrtok, 19. apríl 2018, 10:47
 • Pokračujú v tradícii

  Pokračujú v tradícii

  streda, 18. apríl 2018, 12:41

Americký veľvyslanec diskutoval s gymnazistami

Adam SterlingV stredu 18. apríla navštívil americký veľvyslanec na Slovensku Adam Sterling  Gymnázium Vavrinca Benedikta Nedožerského v Prievidzi a diskutoval so študentmi. V rámci pracovného výjazdu na hornom Ponitrí si túto školu vybral ako jedinú.

Čítať ďalej...

Perspektívy rozvoja cestovného ruchu

konferencia CR 2018Mesto  Prievidza  s spolupráci  s  Oblastnou  organizáciou cestovného  ruchu  Región horná Nitra – Bojnice zorganizovali  medzinárodnú konferenciu   Prievidza  na  križovatke  histórie  a súčasných  trendov  cestovného  ruchu. Konala sa  vo  štvrtok  19.  apríla pod záštitou  podpredsedu Európskej komisie  Maroša Šefčoviča  v prievidzskom dome kultúry.

Čítať ďalej...

Čistia jazierko v parku

Jazierko pdPrievidzská samospráva sa pustila do čistenia jazierka v mestskom parku, ktoré je zanesené sedimentmi z rieky Nitry. Vyčistením a prehĺbením  dna sa zvýši vodný stĺpec vody a zlepšia sa podmienky pre živočíchy obývajúce tento biotop. Náklady na vyčistenie sú 21 000 eur. Práce budú ukončené najneskôr do polovice mája tohto roka. V prípade priaznivých poveternostných podmienok aj skôr. Potom bude jazierko opätovne napustené a  nasadené budú druhy rýb, ktoré obľubujú stojaté vody. Informoval o tom vedúci referátu pre projekty a investície mestského úradu Ivan Benca a dodal, že v septembri by mal byť otvorený nový krúžok Mladý rybár, pričom jazierko bude slúžiť ako detský revír, kde si budú môcť mladí rybári skúšať techniky lovu a zmysluplne tak tráviť voľný čas.

Pamätná tabuľa nezmizla

Tabula synagogaNa rohovej budove na Košovskej ceste v centre Prievidze bola donedávna umiestnená pamätná tabuľa pripomínajúca, že v  susedstve objektu stála židovská synagóga. Pred pár týždňami však došlo k jej odstráneniu. Niektorí ľudia si to všimli a začali sa pýtať prečo?

Čítať ďalej...

Do finále ide 14 projektov

Participativny rozpocet pd 12 04Financovanie aktivít z tzv. participatívneho rozpočtu sa už druhý rok stretlo s veľkým záujmom Prievidžanov.  Z viac ako 25 nápadov dostalo podobu reálnych projektov 14.  Členovia tematických komunít ich predstavili na verejnej prezentácii 11. apríla v prievidzskom dome kultúry.

Čítať ďalej...

Lávku na Košovskej ceste opravujú

Lavka Kosovska cestaZačiatkom apríla došlo k čiastočnej uzávierke časti mosta na Košovskej ceste v Prievidzi. Dôvodom je rekonštrukcia lávky pre peších. Ide o prvú etapu plánovanej modernizácie celého mostného telesa, do ktorej sa pustila prievidzská samospráva.

Čítať ďalej...

V Prievidzi sa upratovalo

jarne upratovanie pd 18Od soboty 7.apríla je Prievidza krajšia. Mesto práve na tento deň zorganizovalo tradičné jarné upratovanie.

Čítať ďalej...

Akčný plán bude vládnou stratégiou

Akcny plan aprilDopravná infraštruktúra, udržanie zamestnanosti a energetika  regiónu sú tri hlavné okruhy, na ktoré by mali byť zamerané projekty Akčného plánu rozvoja hornej Nitry. Jeho finálnou podobou sa bude zaoberať slovenská vláda v novembri tohto roka. Tieto informácie zazneli 9. apríla na stretnutí pracovných skupín regiónu, kraja a úradu podpredsedu vlády.

Čítať ďalej...

Protest aj v Prievidzi

Za slusne slovensko5Desať dní po vyslovení dôvery slovenskej vláde sa Námestie slobody v Prievidzi opäť zaplnilo stovkami ľudí, ktorí sa prišli postaviť Za slušné Slovensko. Protestné zhromaždenie zorganizovali občianske združenia Berkat a Ars Preuge.

Čítať ďalej...

Uctili si pamiatku obetí

Kladenie vencov pd 04 04V historickom kalendári Prievidze má nezabudnuteľné miesto 4.apríl 1945. V tento deň jeho obyvatelia v uliciach mesta privítali vytúženú slobodu. 73. výročie oslobodenia si Prievidžania pripomenuli pri Pomníku padlých na Námestí slobody. Pietnou spomienkou kladenia vencov a kytíc si uctili pamiatku tých, ktorí počas II. svetovej vojny bojovali za slobodu a obetovali za ňu svoje životy predstavitelia mesta, zástupcovia štátnej správy, členovia Slovenského zväzu protifašistických bojovníkov, Zväzu vojakov SR, politických strán a spoločenských organizácií.

Obchvat možno v máji 2019

obchvat Prievidze 05 04V máji budúceho roka by sa zrejme mala začať výstavba obchvatu Prievidze, presnejšie napojenie priemyselného parku na cestu I/9 spájajúcu Prievidzu s Novákmi. Vyplýva to  zo stanoviska ministerstva dopravy a výstavby, ktoré zaslalo primátorke mesta Kataríne Macháčkovej.

Čítať ďalej...

Pokušenie ľudstva

Bio cokoladaStačí vraj jediný pohľad na obal čokolády a máme pocit príjemnej chuti a dobrej nálady. To sľubujú zostavovatelia výstavy Pokušenie ľudstva, ktorá je prístupná verejnosti v Hornonitrianskom múzeu v Prievidzi. Exponáty pochádzajú zo zbierok Múzea obchodu v Bratislave a pri príležitosti storočnice vzniku Československa sú spomienkou na tradície čokoládovní.

Čítať ďalej...

Lotos Pluswww.handlova.skwww.prievidza.skhttp://www.bojnice.sk/http://www.lehotapodvtacnikom.sk/www.hbp.skwww.integruj.sk digi2