RTV Prievidza
Regionálna televízia Prievidza

972 Handlová

972 Handlová

Handlovské kopce na Námestí baníkov. Aj to bolo súčaťou Dňa otvorených dverí handlovskej samosprávy. Hlavnou témou tohto ročníka boli zelené projekty, do ktorých sa mesto zapája, aby bol život v ňom zdravší a ekologickejší.

Mladá krv televíziam prospieva

Mladá krv televíziam prospieva

Spolok lokálnych a regionálnych televízií Slovenska LOTOS oslávi onedlho 20. výročie svojho vzniku. Každoročným vyvrcholením jeho činnosti je prehliadka tvorby  členských televízií. Tohtoročný workshop bol, tak ako aj minulý rok, v handlovskom Podnikateľskom inkubátore.

Pribudli nové ocenenia

Pribudli nové ocenenia

Po roku sa v divadelnej sále handlovského domu kultúry opäť stretli učitelia, žiaci, predstavitelia mesta, mestských organizácií a mikroregiónu handlovskej doliny na školskej akadémii spojenej s výhodnotením súťaže Dobrý nápad.

Veľmi tenká hranica

Veľmi tenká hranica

Niektorí si ho možno pamätáte z prvej série speváckej súťaže Slovensko hľadá superstar v roku 2005. Rebel so zastretým hlasom síce tesne pred koncom súťaže  odstúpil, no do povedomia ľudí sa dostal svojim nekonvenčným správaním a výstrelkami. Málokto vtedy tušil, že je na vrchole svojho alkoholického ťaženia.

Tématika príroda

Tématika príroda

Uplynulý týždeň ste v handlovskom centre voľného času  mohli vidieť fotografie prírody. Fotosalón pripravila Základná organizácia slovenského zväzu ochrancov prírody Andreja Kmeťa v Handlovej.  Medzi tridsiatimi vystavovateľmi boli amatéri a špecialisti z Handlovej a okolia, študenti Strednej odbornej školy a Centrum voľného času Spektrum v Prievidzi. Krásne zábery okolitých kopcov, detaily kvetov či zvierat nenechali nikoho na pochybách, že prírodu máme naozaj krásnu.

Ponuky prišli dve

Ponuky prišli dve

Handlovská krytá plaváreň mala byť od septembra zatvorená kvôli jej rekonštrukcii. Je polovica novembra a plaváreň je stále otvorená. Handlovčania už lamentujú, že z nového kúpaliska zase nič nebude.

Obchodné centrum pred procesom EIA

Obchodné centrum pred procesom EIA

Ešte v máji minulého roka mesto Handlová predalo pozemky na výstavbu obchodného centra v blízkosti najväčšieho handlovského sídliska. Prešiel viac než rok a okrem vyrúbaných stromov sa na pozemku nič nezmenilo.

Ťažba na Hrádku zatiaľ zažehnaná

Ťažba na Hrádku zatiaľ zažehnaná

Zatiaľ to vyzerá tak, že v lokalite Hrádok, ktorá je súčasťou Dobývacieho priestoru Bystričany   sa andezit ťažiť nebude. Vyplýva to z oznámenia, ktoré zverejnilo ministerstvo životného prostredia na svojej webovej stránke.

Diskutovali o problémoch

Diskutovali o problémoch

Zhodnotenie tohtoročnej činnosti, ale i diskusia o súčasných problémoch samosprávy. O tom bol II. Snem Združenia miest a obcí hornej Nitry v tomto roku. Predstavitelia miest a obcí regiónu sa zišli 9. novembra v Diviackej Novej Vsi.

Lampiónový sprievod

Lampiónový sprievod

V podvečer sviatku svätého Martina bolo možné v uliciach Prievidze vidieť svetielkujúce sprievody. Tradíciu Svätomartinského lampiónového sprievodu obnovilo Centrum voľného času. Dospelí aj deti s rozžiarenými lampiónmi potom spoločne na Námestí slobody vypustili balóny šťastia. Atmosféru toho podujatia vám priblížime v nasledujúcom zostrihu.

 • 972 Handlová

  972 Handlová

  štvrtok, 16. november 2017, 12:57
 • Mladá krv televíziam prospieva

  Mladá krv televíziam prospieva

  štvrtok, 16. november 2017, 12:52
 • Pribudli nové ocenenia

  Pribudli nové ocenenia

  štvrtok, 16. november 2017, 12:40
 • Veľmi tenká hranica

  Veľmi tenká hranica

  štvrtok, 16. november 2017, 12:25
 • Tématika príroda

  Tématika príroda

  štvrtok, 16. november 2017, 10:44
 • Ponuky prišli dve

  Ponuky prišli dve

  štvrtok, 16. november 2017, 10:41
 • Obchodné centrum pred procesom EIA

  Obchodné centrum pred procesom EIA

  štvrtok, 16. november 2017, 10:38
 • Ťažba na Hrádku zatiaľ zažehnaná

  Ťažba na Hrádku zatiaľ zažehnaná

  štvrtok, 16. november 2017, 08:06
 • Diskutovali o problémoch

  Diskutovali o problémoch

  štvrtok, 16. november 2017, 07:50
 • Lampiónový sprievod

  Lampiónový sprievod

  streda, 15. november 2017, 12:55

Lampiónový sprievod

lampiony stastiaV podvečer sviatku svätého Martina bolo možné v uliciach Prievidze vidieť svetielkujúce sprievody. Tradíciu Svätomartinského lampiónového sprievodu obnovilo Centrum voľného času. Dospelí aj deti s rozžiarenými lampiónmi potom spoločne na Námestí slobody vypustili balóny šťastia. Atmosféru toho podujatia vám priblížime v nasledujúcom zostrihu.

Čítať ďalej...

Fotografické všeličo

f fotografickevselicoSúčasťou tohtoročného Hornonitrianskeho mesiaca fotografie je výstava Fotografické všeličo od detských a mládežníckych fotografov. Takmer 150 fotografií približuje prácu mladých fotoamatérov z Centra voľného času v Prievidzi, ktorí pracujú pod vedením tety Magdy Malichovej. Súčasťou výstavy sú  ukážky fotografií zo starých sklenených negatívov a rôzne  fotopublikácie. Návštevníci tu môžu tiež vidieť niekoľko fotoaparátov,  objektívov, katalógov z rôznych výstav. V priestoroch Centra voľného času sú vystavené do 8. decembra.

Kamier bude v Prievidzi viac

Kamerovy system pd novV Prievidzi pribudnú nové otočné kamery. Umiestnené budú v sídliskových častiach mesta. Dotáciu na rozšírenie kamerového systému získala samospráva z fondu Rady vlády Slovenskej republiky pre prevenciu kriminality.

Čítať ďalej...

V Prievidzi pribudlo 25 lavičiek

Lavicky v pdV rôznych častiach  okresného mesta pribudlo 25 nových plastových lavičiek. O ich osadenie sa postarali zamestnanci Technických služieb mesta Prievidza.

Čítať ďalej...

Vysadia 126 stromov

Nahradna vysadbaPrievidzská samospráva každoročne robí výrub stromov a drevín. Nahrádzajú ich nové, ktorých výsadba je určená priamo pri povolovaní výrubu. Tak je tomu aj v tomto období, kedy pracovníci technických služieb začínajú s náhradnou výsadbou.

Čítať ďalej...

Po deviatich rokoch sa dočkali

Rekonstrukcia telocvicni MalonecpalskaZákladná škola Malonecpalská bola jedinou v Prievidzi, ktorá nemala sociálne zázemie pri telocvičniach. Pre havarijný stav orgány štátnej správy v roku 2008 totiž pozastavili ich využívanie. To sa v tomto roku zmenilo. Do dostavby šatní, sociálnych zariadení, ale i rekonštrukcie telocviční investovalo mesto aj štát.

Čítať ďalej...

V Prievidzi už inštalujú vianočnú výzdobu

Vianocna vyzdoba PDHoci nie je ani polovica novembra, okresné mesto sa už pripravuje na Vianoce. Technické služby mesta Prievidza už montujú sviatočnú výzdobu. Aj tento rok sa Prievidžania i návštevníci metropoly hornej Nitry budú môcť tešiť z množstva svetelných prvkov.

Čítať ďalej...

Upravujú aj zastávky MHD

uprava MHDPopri oprave ciest na sídlisku Kopanice sa dočkali rekonštrukcie aj zastávky MHD na Ulici Nováckeho. Má sa tým zlepšiť ich stav pri narastajúcej intenzite dopravy. Upravované sú zastávkové pruhy.  Na zastávkach MHD dochádza tiež k výmene jestvujúcich asfaltových krytov za cementobetónové. Podobnou úpravou by postupne mali prejsť aj ďalšie zastávky MHD v meste.

Ekorok bude mať svoje logo

EkoRok podpis zmluvyZachráňme. Taká je téma v poradí už 15. ročníka projektu Ekorok s Nestlé. Podpisom zmluvy o spolupráci jej dali zelenú predstavitelia mesta Prievidza a spoločnosti Nestlé Slovensko. Stalo sa tak 3. novembra.

Čítať ďalej...

Za parkovanie zaplatíme kartou

memorandumPredstavitelia mesta Prievidza a spoločnosti Mastercard  podpísali spoločné Memorandum o spolupráci.Jeho cieľom je vzájomná spolupráca v rámci programu Smart Cities. Samospráva chce týmto krokom priniesť svojim obyvateľom a návštevníkom moderné technologické riešenia v oblasti dopravy a parkovania.

Čítať ďalej...

Vysadili orechy pre ľudí

Vysadili orechy pre ľudíNa Mariánskom vŕšku v Prievidzi by malo byť v budúcnosti orechové stromoradie. O výsadbu sadeníc orecha kráľovského sa postarali predkladateľky projektu Orechy pre ľudí spolu so žiakmi Základnej školy na Mariánskej ulici pod odborným dohľadom záhradníčok z  Technických služieb mesta Prievidza. Neodradila ani hustá hmla, do ktorej sa posledný októbrový piatok mesto zahalilo.

Čítať ďalej...

Zmluvu so SFZ ukončili

rep futbalovy stadionMesto Prievidza má aj naďalej záujem zrekonštruovať futbalový štadión. Chce tak však urobiť z vlastných zdrojov. Zahlasovali za to poslanci 30. októbra na zasadnutí mestského zastupiteľstva. Zároveň odsúhlasili ukončenie zmluvy o spolupráci so Slovenským futbalovým zväzom, ktorý sa mal na rekonštrukcii a modernizácii štadióna finančne podieľať.

Čítať ďalej...

Lotos Pluswww.handlova.skwww.prievidza.skhttp://www.bojnice.sk/http://www.lehotapodvtacnikom.sk/www.hbp.skwww.integruj.sk digi2