RTV Prievidza
Regionálna televízia Prievidza

Kultúra 2020

Kultúra 2020

V stredu 9. júna sa v Regionálnom kultúrnom centre v Prievidzi konalo slávnostné oceňovanie Kultúra 2020. Cenu si prevzalo 43 zoskupení a jednotlivcov v jedenástich kategóriách.

Tváre mesta 2020

Tváre mesta 2020

V pondelok 7.júna mesto Prievidza udeľovalo ocenenia za rok 2020. Čestné občianstvo za rozvoj mesta v 20.storočí získal in memoriam najdlhšie "slúžiaci" predseda MsNV Michal Krajčík.

Ocenili zdravotníkov

Ocenili zdravotníkov

Trenčiansky župan v utorok 8.júna poďakoval zdravotníkom. V kategóriách lekár, sestra, iný zdravotnícky pracovník, manažér v zdravotníctve a kolektív si ocenenie prevzalo celkom 11 jednotlivcov a tri kolektívy.

Pomáhajú aj samosprávam

Pomáhajú aj samosprávam

Občianske združenie MAS Žiar má na konte ďalšie schválené projekty. Tentokrát pomohli samosprávam v Nedožeroch-Brezanoch a v Kľačne.

Lokalizovali miesto poruchy

Lokalizovali miesto poruchy

V posledných dvoch týždňoch došlo k viacerým výpadkom verejného osvetlenia na Mostnej ulici v Handlovej. Na vyhľadanie presného miesta havárie podzemných elektrických rozvodov objednal mestský bytový podnik modernú technológiu.

Tentokrát poznáme príčinu

Tentokrát poznáme príčinu

Koncom januára tohto roka sme odvysielali príspevok o oranžovej vode v Handlovke a v Račom potoku v Handlovej. Sfarbená a zakalená voda tiekla v týchto vodných tokoch aj druhý júnový týždeň.

Malá cesta do rozprávky

Malá cesta do rozprávky

Ani protipandemické opatrenia a limitovaný počet osôb na verejných podujatiach nezastavil handlovský dom kultúry pri plánovaní najväčšieho podujatia v roku. Cesta rozprávkovým lesom však nebude na tradičnom mieste na Jednej studničke, ale v Handparku pri nemocnici.

Terapia pôdou

Terapia pôdou

Terapia pôdou. Tak sa volá projekt, ktorý pre ľudí z nízkoprahového centra pripravila nezisková organizácia Spokojnosť v Prievidzi na Ciglianskej ulici.

Získali ocenenie kvality

Získali ocenenie kvality

Detská organizáca Fénix na Slovensku oslavuje tento rok okrúhlu tridsiatku. Handlovskí Fénixáci dostali k tomuto sviatku cenný darček. Značku kvality od Centra dobrovoľníctva a Platformy dobrovoľníckych centier a organizácií na Slovensku.

Kiss and Ride – pobozkaj a jazdi

Kiss and Ride – pobozkaj a jazdi

Parkovisko na 9.koľaji je skolaudované a prístupné verejnosti. Parkovať na ňom môžete bezplatne 30 minút.

 • Kultúra 2020

  Kultúra 2020

  pondelok, 14. jún 2021, 10:17
 • Tváre mesta 2020

  Tváre mesta 2020

  pondelok, 14. jún 2021, 06:47
 • Ocenili zdravotníkov

  Ocenili zdravotníkov

  piatok, 11. jún 2021, 07:27
 • Pomáhajú aj samosprávam

  Pomáhajú aj samosprávam

  štvrtok, 10. jún 2021, 11:03
 • Lokalizovali miesto poruchy

  Lokalizovali miesto poruchy

  štvrtok, 10. jún 2021, 10:57
 • Tentokrát poznáme príčinu

  Tentokrát poznáme príčinu

  štvrtok, 10. jún 2021, 10:52
 • Malá cesta do rozprávky

  Malá cesta do rozprávky

  štvrtok, 10. jún 2021, 09:44
 • Terapia pôdou

  Terapia pôdou

  štvrtok, 10. jún 2021, 08:30
 • Získali ocenenie kvality

  Získali ocenenie kvality

  streda, 09. jún 2021, 10:39
 • Kiss and Ride – pobozkaj a jazdi

  Kiss and Ride – pobozkaj a jazdi

  streda, 09. jún 2021, 10:06

Tváre mesta 2020

Téma 22- Prievidzsky anjel Tvare mesta.mp4 snapshot 20.57.649V pondelok 7.júna mesto Prievidza udeľovalo ocenenia za rok 2020. Čestné občianstvo za rozvoj mesta v 20.storočí získal in memoriam najdlhšie "slúžiaci" predseda MsNV Michal Krajčík.

Čítať ďalej...

Terapia pôdou

Zahony na Ciglianskej.mp4 snapshot 02.12.970Terapia pôdou. Tak sa volá projekt, ktorý pre ľudí z nízkoprahového centra pripravila nezisková organizácia Spokojnosť v Prievidzi na Ciglianskej ulici.

Čítať ďalej...

Kiss and Ride – pobozkaj a jazdi

Parkovisko 9 kolaj.mp4 snapshot 02.07.851Parkovisko na 9.koľaji je skolaudované a prístupné verejnosti. Parkovať na ňom môžete bezplatne 30 minút.

Čítať ďalej...

My sme EÚ

Európa Martin Klus Final-1.mp4 snapshot 00.21.480V Európe sa začala Konferencia o budúcnosti Európy. Jej súčasťou je náš národný konvent a projekt nazvaný My sme EÚ. Jeho základné myšlienky predstavil prievidzskému poslaneckému zboru štátny tajomník Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky Martin Klus.

Čítať ďalej...

Pstruhy chovajú sami

Nasada pstruha OP.mp4 snapshot 03.07.164Koncom mája čistili dobrovoľníci brehy a tok Handlovky v intraviláne Prievidze. Vtedy rybári z Mestskej organizácie Slovenského rybárskeho zväzu nasadili do rieky 3 000 pstruhov potočných z vlastného chovu. My sme sa s kamerou boli pozrieť, ako to v rybochovnom zariadení vyzerá a aký je počiatočný život pstruhov, kým sa dostanú do vodného toku.

Čítať ďalej...

Knihotúry pre deti

Knihotour.mp4 snapshot 02.13.942Dva dni po sviatku detí odštartovali na Námestí slobody v Prievidzi Knihotúry. Počas nich sa najmä detskí čitatelia vydajú do sveta literárnych hrdinov. Sprievodcami sú významní slovenskí tvorcovia detských kníh.

Čítať ďalej...

Čistili spoločne

Cistenie Handlovky Final-1.mp4 snapshot 02.37.457Poslednú májovú sobotu dopoludnia bolo v Handlovke v časti pri bývalom Kine Baník v Prievidzi rušno. Tridsiatka dobrovoľníkov čistila brehy aj samotný tok od odpadkov. Svoje sily spojili členovia iniciatívy Čisto, Sparťania a miestni rybári.

Čítať ďalej...

Ďalšie workoutové ihrisko

workout.mp4 snapshot 00.33.763V Prievidzi bude ďalšie workoutové ihrisko. Vzniká v parku Skotňa na Dlhej ulici. Po náročnom období, ktoré máme za sebou, je to jedna z bezpečných možností, ako tráviť svoj voľný čas plnohodnotne.

Čítať ďalej...

Pobočku pošty zrušia

posta 3.mp4 snapshot 00.09.000V polovici mája sa na pôde mesta Prievidza konalo stretnutie zástupcov samosprávy s vedením Slovenskej pošty. Hlavnou témou rokovania bolo plánované zrušenie pošty Prievidza 3 na Štefánikovej ulici. Všetko nasvedčuje tomu, že táto prevádzka pošty bude zrušená.

Čítať ďalej...

Začala rekonštrukcia autobusovej stanice

Rekonstrukcia SAD.mov snapshot 00.07.000Prvý júnový týždeň začala rekonštrukcia Autobusovej stanice v Prievidzi v časti pre prímestskú, diaľkovú a medzinárodnú dopravu. Investorom je vlastník väčšiny pozemkov a oceľových prístreškov spomínanej časti stanice, spoločnosť Advance Investments.

Čítať ďalej...

Klienti ZpS zaplatia viac

rep msz prievidza maj 31.mov snapshot 03.05.000Výsledky auditu s implementáciou opatrení v Zariadení pre seniorov v Prievidzi a následné schválenie VZN o určení úhrad za sociálne služby poskytované mestom. Toto boli hlavné témy, ktorým sa venovali prievidzskí poslanci na májovom rokovaní mestského zastupiteľstva. Po dlhšej dobe sa konalo znovu prezenčne.

Čítať ďalej...

Mláky obchádzajú po blate

Mlaky na chodniku S Chalupku.mp4 snapshot 01.34.423Počas dažďov sa na chodníku v priestore pred Základnou školou Sama Chalupku v Prievidzi tvoria veľké mláky. Ak človek nechce mať topánky plné vody, musí ich obísť po rozmočenom trávniku a blate.

Čítať ďalej...

Dnes je 14. jún a meniny oslavuje Vasil


RTV Prievidza na Facebooku

RTV Prievidza na Facebooku

RTV Prievidza YouTube kanál

RTV Prievidza YouTube kanál

 infotext

Lotos Pluswww.handlova.skwww.prievidza.skhttp://www.bojnice.sk/www.hbp.sk digi2