RTV Prievidza
Regionálna televízia Prievidza

47 krát v Cigli

47 krát v Cigli

Takmer dvetisíc turistov si v sobotu 28.januára užilo 47. ročník Pochodu vďaky SNP.

Lekáreň dočasne zatvorená

Lekáreň dočasne zatvorená

Lekáreň Dr.MAX na Námestí baníkov v Handlovej je dočasne uzatvorená. Dôvodom je rekonštrukcia predajne BILLA, v ktorej lekáreň sídli. Ako uviedol PR manažér spoločnosti Peter Sedláček, prenajímateľ im nevedel z dôvodu stavebných prác spojených s rekonštrukciou, zabezpečiť infraštruktúru nevyhnutnú k prevádzke, napríklad vodu a elektrická energiu. Opätovné otvorenie lekárne je závislé od ukončenia rekonštrukčných prác. Podľa predbežných informácií by mala byť lekáreň opäť dostupná od 11. februára 2023. Najbližšie lekárne Dr.MAX sú dostupné v mestách Prievidza a Žiar nad Hronom.

Večný problém s vodou

Večný problém s vodou

Poslanec mestskej časti Handlovej Morovna požiadal našu televíziu, aby sme sa vrátili k často sa opakujúcemu problému s pitnou vodou. Túto tému sme spracovávali vo februári 2020. Z pohľadu obyvateľov Morovna sa odvtedy nič nezmenilo.

Petícia za prehodnotenie grafikonu

Petícia za prehodnotenie grafikonu

Od 11. decembra 2022 platí v osobnej vlakovej doprave nový cestovný poriadok. S viacerými jeho zmenami sú cestujúci regiónu horná Nitra nespokojní. Podpisujú petíciu o prehodnotenie nového cestovného poriadku. Podpisy chcú signatári petície zbierať do konca februára.

Teplo bude drahšie

Teplo bude drahšie

Cena tepla v Prievidzi bude v tomto roku vyššia o 11,8% ako vlani. Platí to však iba pre odberateľov bytových jednotiek napojených na centrálnu dodávku tepla, ktorú zabezpečuje Prievidzské tepelné hospodárstvo.

Takmer dva dni bez elektriny

Takmer dva dni bez elektriny

Minulotýždňová energetická kalamita neobišla ani náš okres. Poriadne potrápila najmä obyvateľov Novej Lehoty, ktorá je mestskou časťou Handlovej.

Mobilná toaleta na cintoríne

Mobilná toaleta na cintoríne

Koncom minulého roka sme vás informovali o poruche na vodovodnom potrubí na handlovskom cintoríne. Problém nie je stále vyriešený. Voda tečie len v administratívnej budove.

Zmenili trasu

Zmenili trasu

Koncom minulého roka začal investor s výstavbou obchodného centra na Okružnej ulici v Handlovej. Súčasťou výstavby je aj úprava pozemku a s tým súvisiaci vývoz veľkého množstva hliny.

Zdieľané reflexné prvky pomôžu

Zdieľané reflexné prvky pomôžu

Prievidzskí mestskí policajti prišli zrejme ako prví na Slovensku s novinkou zdieľaných reflexných prvkov. Na frekventovanom priechode pre chodcov na Nedožerskej ceste umiestnili držiaky s reflexnými páskami, ktoré si chodci môžu požičať a použiť pri prechádzaní cez cestu.

Rastú aj na sídlisku

Rastú aj na sídlisku

Huby sa dajú zbierať po celý rok. A nielen v lesoch, ale i na sídlisku medzi panelákmi.

 • 47 krát v Cigli

  47 krát v Cigli

  nedeľa, 29. január 2023, 14:20
 • Lekáreň dočasne zatvorená

  Lekáreň dočasne zatvorená

  piatok, 27. január 2023, 10:01
 • Večný problém s vodou

  Večný problém s vodou

  piatok, 27. január 2023, 09:58
 • Petícia za prehodnotenie grafikonu

  Petícia za prehodnotenie grafikonu

  piatok, 27. január 2023, 09:45
 • Teplo bude drahšie

  Teplo bude drahšie

  piatok, 27. január 2023, 09:38
 • Takmer dva dni bez elektriny

  Takmer dva dni bez elektriny

  štvrtok, 26. január 2023, 13:00
 • Mobilná toaleta na cintoríne

  Mobilná toaleta na cintoríne

  štvrtok, 26. január 2023, 08:41
 • Zmenili trasu

  Zmenili trasu

  štvrtok, 26. január 2023, 08:39
 • Zdieľané reflexné prvky pomôžu

  Zdieľané reflexné prvky pomôžu

  streda, 25. január 2023, 12:38
 • Rastú aj na sídlisku

  Rastú aj na sídlisku

  streda, 25. január 2023, 12:34

Teplo bude drahšie

cena tepla FINAL.mpg snapshot 01.28.400Cena tepla v Prievidzi bude v tomto roku vyššia o 11,8% ako vlani. Platí to však iba pre odberateľov bytových jednotiek napojených na centrálnu dodávku tepla, ktorú zabezpečuje Prievidzské tepelné hospodárstvo.

Čítať ďalej...

Zdieľané reflexné prvky pomôžu

reflexne prvky.mp4 snapshot 01.20.509Prievidzskí mestskí policajti prišli zrejme ako prví na Slovensku s novinkou zdieľaných reflexných prvkov. Na frekventovanom priechode pre chodcov na Nedožerskej ceste umiestnili držiaky s reflexnými páskami, ktoré si chodci môžu požičať a použiť pri prechádzaní cez cestu.

Čítať ďalej...

Rastú aj na sídlisku

Huby na sidlisku.mp4 snapshot 00.20.000Huby sa dajú zbierať po celý rok. A nielen v lesoch, ale i na sídlisku medzi panelákmi.

Čítať ďalej...

Práce pokračujú

f jasle.mp4 snapshot 00.11.000Stavebné práce na mestských jasliach v Prievidzi pokračujú. Presvedčila sa o tom primátorka mesta Katarína Macháčková počas kontrolného dňa. Detské jasle vzniknú úpravou objektu Materskej školy na Ulici A. Mišúta. Ich kapacita bude pre 20 detí.

Čítať ďalej...

Dve nové štúdiá

rep podcast.mp4 snapshot 01.59.904Centrum voľného času v Prievidzi má ďalšie dve novinky. V nevyužívaných priestoroch vznikli dve štúdiá. Jedno slúži pre výučbu a tvorbu audiovizuálneho krúžku. V druhom tvoria členovia Mestského mládežníckeho parlamentu podcasty so zaujímavými ľuďmi mesta.

Čítať ďalej...

Plánujú redukciu dopravných značiek

Znacky PD.mp4 snapshot 00.38.275V Prievidzi je pomaly na každom stĺpe dopravná značka. Nie všetky plnia aj svoj účel. Mnohé z nich sú duplicitné. Tento stav by sa mal zmeniť.

Čítať ďalej...

Prehodnotili cestovné poriadky MHD

mHD.mp4 snapshot 02.47.951Od 1. januára začal platiť nový cestovný poriadok MHD v Prievidzi. Mal priniesť vyššiu efektivitu a využitie súčasných spojov. Nie všetci cestujúci sú však s týmto krokom samosprávy spokojní.

Čítať ďalej...

Vznikne 16 parkovacích miest

f parkovisko Benedikta.mp4 snapshot 00.00.434V tomto čase začal zhotoviteľ s prácami na druhej etape stavby Parkovisko a rekonštrukcia chodníkov na Ulici Benedikta v Prievidzi. V rámci týchto prác budú vybudované dve spevnené parkovacie plochy, kde vznikne 16 parkovacích miest. Dôjde tiež k preloženiu existujúceho chodníka za parkovacie plochy, vybudovaniu stojiska na odpad a nového chodníka.

Čítať ďalej...

Kombinované obaly končia na skládke

Konbinovane obaly.mp4 snapshot 02.38.244Miera vytriedenia odpadu v Prievidzi z roka na rok rastie. Podľa analýzy aktuálneho stavu nakladania s odpadmi dosiahla v roku 2021 48,69%. Napriek tomu ale väčšina odpadu končí na skládkach a nie je to iba preto, že obyvatelia netriedia. Problémom sú aj kombinované obaly.

Čítať ďalej...

Zo siedmich zostali tri

Vypilene stromy.mp4 snapshot 01.43.115V polovici decembra vysadili pracovníci Technických služieb mesta Prievidza náhradnú výsadbu na Ulici Rad Tolstého. Neprešiel ani mesiac a zo siedmich stromov zostali iba tri. Ostatné štyri niekto vypílil.

Čítať ďalej...

Skúsenosti získavali v Srbsku

Téma 02 - Erazmus ZPS Prievidza 16 01 2023.mp4 snapshot 02.01.471Príležitosť vyskúšať si život, štúdium, odbornú prípravu v inej krajine využili žiaci Strednej zdravotníckej školy v Prievidzi. V rámci programu Erasmus plus boli polovici októbra 2022 na mobilnej odbornej stáži v Zdravotníckej škole v Novom Sade v Srbsku.

Čítať ďalej...

Merajú kvalitu ovzdušia

vzduch.mp4 snapshot 00.42.000V areáli Základnej školy s materskou školou na Malonecpalskej ulici v Prievidzi inštalovali tamojší deviataci dva pasívno – difúzne merače. Pomocou nich budú merať koncentrácie oxidov dusíka v ovzduší. Škola sa totiž zapojila do projektu LIFE IP – Zlepšenie kvality ovzdušia.

Čítať ďalej...

Dnes je 29. január a meniny oslavuje Gašpar


RTV Prievidza na Facebooku

RTV Prievidza na Facebooku

RTV Prievidza YouTube kanál

RTV Prievidza YouTube kanál

 infotext

Lotos Pluswww.handlova.skwww.prievidza.skhttp://www.bojnice.sk/www.hbp.sk digi2